Programování a vývoj

Jak ukládáme obrázky

Mnoho webových projektů, od malých až po ty největší, potřebuje nějak pracovat s obrázky. Ty je třeba ukládat, zpracovávat a jednoduše zobrazovat. Pojďme se podívat na to, jak obrázky ukládáme u nás v Mediu. Později řeč přijde i na elegantntí zobrazování uživatelům.

Nette Addons Hackaton

V kancelářích Medio Interactive se o víkendu konal 14.–15. 4. 2012 konal „Nette Addons Hackaton“:http://forum.nette.org/cs/10578-nette-brain-cloud-2-addons-hackathon-praha-14-15-4-2012. Jeho cílem bylo vytvořit novou a mnohem lepší verzi již delší dobu nevyhovující stránky s „doplňky Nette Frameworku“:http://addons.nette.org/.

Testování nejen v PHPUnitu

Na videu z březnové Poslední soboty představuje Dan Milde v rámci své přednášky možnosti testování PHP aplikací s pomocí jednotkových, integračních i Selenium testů. Zmiňuje důvody pro testování a ukazuje konkrétní praktické postupy. Pro demonstraci používá jednoduchou ukázkovou aplikaci.

Mockování v PHPUnit

Při automatizovaném testování kódu své aplikace narazíte dříve či později na potřebu nahrazování některých skutečných tříd takzvanými mock objekty. Naše prezentace shrnuje, co vlastně mocky jsou, proč jsou potřeba a jak se s nimi pracuje v testovém frameworku PHPUnit.

Lehký úvod do PostgreSQL

Chceme se s vámi dělit o zajímavé materiály z našich pravidelných vnitrofiremních školení. První na řadě je prezentace Vaška Novotného z jeho přednášky o PostgreSQL. Dá vám souhrnný přehled o všech důležitých vlastnostech a specifikách tohoto databázového systému, který v Medio Interactive při vývoji aplikací používáme.